НОВИНИ

4 міфу про міграцію за кордонНавколо тими еміграції завжди циркулює безліч міфів різного ступеня правдоподібності. Деякі з них змушують нас відмовитися від ідеї переїзду в іншу країну, хоча реальних підстав під собою вони майже не мають. Про чотирьох найбільш безглуздих міфах ми і розповімо сьогодні.


1. Еміграція - це для молоді

Міф про те, що реальні шанси на переїзд мають тільки молоді люди молодше 35 або навіть 30 років, культивується в основному недобросовісними посередниками, які заробляють на допомогу в працевлаштуванні за кордоном. Цим міфом вони прагнуть підштовхнути людину до переїзду якомога швидше.

В реальності ж розвинені країни завжди можуть запропонувати масу можливостей для людей будь-якого віку. Хоча і справді багато країн досить прискіпливо ставляться до трудових мігрантів старше 30. Але це стосується лише правил в'їзду в країну. Якщо ж пробитися вдалося, то на місці вже завжди є з чого вибирати.


2. Переїхати можна спонтанно

Інтернет рясніє оголошеннями від різного роду посередницьких фірм, які обіцяють гарантований переїзд в США / Канаду / ЄС / Австралію за лічені тижні. Також досить багато історій різного ступеня правдоподібності про те, як хтось оформив візу, купив квиток і назавжди виїхав в захід.

Насправді переїзд вимагає серйозної підготовки. Навіть якщо Ви дуже затребуваний фахівець, який добре знає мову країни призначення, Вам все одно доведеться пройти певні формальні процедури отримання права на в'їзд в країну. Також потрібен час, щоб залагодити справи на батьківщині. А якщо переїжджає ціла сім'я, та ще й з неповнолітніми дітьми, то переїзд ускладнюється триразово. У більшості випадків між остаточним рішенням їхати і перетином кордону в ту сторону проходить від декількох місяців до декількох років.


3. Міф про миття унітазів

У суспільствах пострадянських країн в силу деяких причин виникло стійке неповагу до низькокваліфікованому праці. А в Росії на тлі загальної ксенофобії і хвилі шовінізму пишним цвітом розквітнув міф, ніби всіх або майже всіх мігрантів, які їдуть з СНД до Європи, чекає робота вантажниками, посудомийками і прибиральницями. В Україні, Білорусі та інших пострадянських країнах цей міф також відомий, хоча його вплив не настільки тотально.

Насамперед слід сказати, що навіть низькокваліфіковані працівники в розвинених країнах отримують не так уже й мало. Ступінь соціального розшарування (різниці доходів між багатими і бідними) набагато нижче, ніж у нас. По-друге, низькокваліфікований працю чекає в основному тих, хто їде за кордон без будь-яких корисних навичок і знання мови.

Нарешті, навіть якщо перший час Вам і доведеться дійсно мити унітази, це зовсім не означає, що на цьому Ваш трудовий шлях і закінчитися. Якщо у Вас є голова на плечах і мізки в голові, то вже через кілька місяців Ви адаптуєте і знайдете щось краще.


4. Потрібно рвати мости

Цей міф існує в двох протилежних іпостасях. Одні стверджують, що переїжджаючи за кордон, потрібно неодмінно обірвати всі зв'язки з батьківщиною, інакше не вдасться закріпитися на новому місці чисто з психологічних причин. Інші ж навпаки стверджують, що потрібно зберігати зв'язок до останнього.

Насправді все залежить від конкретної ситуації і обставин, в яких опинився конкретний мігрант. Одна справа, коли Ви круглий сирота, який не має на батьківщині нерухомості, ні бізнесу, ні дітей, і зовсім інша справа, якщо у Вас квартира в Києві, старенька мати в селі і діти під опікою Вашої колишньої дружини.

Незважаючи на те, що польська влада спростили процес працевлаштування для українців, на цьому шляху залишається ще досить багато підводних каменів. Багатьом нашим співвітчизникам знайти роботу і виїхати в Польщу допомогла компанія GLOBUS W&T. На нашому сайті завжди є актуальні вакансії у легальних роботодавців, а менеджери компанії візьмуть на себе турботу про оформлення необхідних документів.


Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0