ГОЛОВНА ✎ Додати новину
Новини


✪ Історія успіху. Бізнес в Польщі!


Роман Шевченко приїхав з братом Сергієм у Краків з Дніпропетровська з невеликою сумою грошей, але з великою мрією – збудувати свій бізнес в Польщі. Підтримка друзів – поляків і вміння робити неперевершені кулінарні шедеври наблизила хлопців до заповітної  мрії і зараз у їхній  кондитерській багато вдячних клієнтів. Польща зустріла  братів чудесно.


✪ В Польщі зафіксований рекордно низький рівень безробіття


Економічне зростання в Польщі став причиною збільшення кількості робочих місць і зменшення відсотка безробітних. Головне статистичне управління повідомило, що у вересні 2016 року рівень безробіття склав 8,3%. Такий показник є одним з найнижчих в історії польської держави за останні 25 років.✪ ЯК ЕКОНОМИТИ НА ТРАНСПОРТІ В ПОЛЬЩІ?

Користуватись транспортним засобом, це така ж необхідність як їсти чи мати дах над головою. В порівнянні з Україною в Польщі можна відчутно заощадити, користуватись не квитками, а Міськими картами, які діють у кожному місті. Адже зниження транспортних витрат – один із способів, як навчитися економити гроші. Тому, щоб навчитись витрачати менше коштів на пересування по місту і за містом потрібно лише трохи підкоригувати свої звички.


✪ ЯКІ ЗМІНИ ЧЕКАЮТЬ НА УКРАЇНЦІВ?

В цьому році через польський ринок праці пройшло  понад 800 тисяч українців і це ще не кінцева цифра. Але вже з 2017 року перетнути кордон буде складніше. З 1 січня вступають в силу нові положення Євросоюзу, які посилять контроль і працевлаштуватись українцям буде важче.

Демографічна криза, міграція, брак кадрів на ринку праці і бюрократії в державних установах Польщі є основними проблемами держави сьогодні. Ці та багато інших тем, обговорювалися в Варшаві на симпозіумі "Легальна міграція - можливість і виклик для польського ринку праці. Легалізація громадян України в Польщі ".✪ ПОЛЬЩА ГОТУЄ ЗМІНИ В ТРУДОВИЙ КОДЕКС

Якщо ви належите до числа громадян України, що працюють в Польщі, або плануєте в найближчому майбутньому приєднатися до них, вам буде цікаво дізнатися, що поляки працюють над створенням нового трудового кодексу.


✪ В'ЇЗД І ПЕРЕБУВАННЯ В ПОЛЬЩІ НА ПІДСТАВІ ВІЗИ - ВІЗИ


Громадяни багатьох країн,  що не входять в ЄС, котрі хочуть в’їхати до Польщі зобов’язані мати візу. Віза посвідчує згоду влади держави на вїзд і перебування кокретної особи на її території.


✪ ПУНКТИ ПРОПУСКУ НА УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОЇ КОРДОНІ НЕ СПРАВЛЯЮТЬСЯ З ПОТОКОМ ВИЇЖДЖАЮЧИХ

Далеко не секрет, що з плином часу все більше наших громадян замислюються про виїзд за межі країни. Одних підштовхує до цього жага пригод, бажання побачити нові краю. Інших - необхідність відвідати родичів або колег, взяти участь в різних громадських заходах. Третє жене з країни неможливість знайти на батьківщині джерело засобів до існування, надія на краще життя за кордоном. Крім того, жителі прикордонних регіонів часто їздять на машинах з іноземними номерами, і щоб не порушувати закон змушені раз в 5 діб виїжджати за кордон, щоб оновити дату реєстрації.


✪ ПОЛЬЩА ЗМІНЮЄ ПОРЯДОК ЗАПРОШЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ПРАЦІВНИКІВ

На сьогодні Польща є державою Євросоюзу з найпростішим процесом оформлення робочої візи для українців. Це викликано сильною зацікавленістю місцевого уряду в припливі якісної і недорогої робочої сили з країн колишнього СРСР. Щоб запросити іноземного працівника, роботодавцю достатньо звернутися в місцеве бюро праці із заявою про такий намір. За таким запрошенням наші громадяни отримують робочу візу на 180 днів.


✪ Польща спростила процедуру отримання шенгенської візи для українців

Посольство Польщі спростило процедуру подачі громадянами України клопотань до візових центрів у Києві.