НОВИНИ

Безвізовий режим з ЄС може принести українцям додаткові витрати
Єврокомісія має намір запровадити "Європейську електронну систему авторизації подорожей" (European Travel Information and Authorisation System, скорочено ETIAS), відповідно до якої мандрівники з третіх країн, що мають безвізовий режим з ЄС, будуть зобов'язані перед кожною своєю подорожжю реєструватись онлайн, а при в'їзді в Шенгенську зону платити приблизно 13-15 євро.


Відповідні законодавчі зміни, ініційовані Францією та Німеччиною, Європейська комісія планує внести в листопаді. Для того, щоб нововведення стало чинним, його повинні схвалити країни-члени ЄС та Європарламент.


Схожа система вже діє у США, Канаді та Австралії. Європейці вважають, що обов'язкова реєстрація допоможе запобігти тероризму та підвищить рівень безпеки в країнах ЄС.

Якщо рішення буде прийнято і електронну систему реєстрації таки запровадять, то близько 30 мільйонів громадян країн, які не входять до складу ЄС, але мають безвізовий режим з країнами-членами союзу, матимуть обов'язок повідомити про свою поїздку завчасно через інтернет, а також заплатити в середньому 14 євро за кожен перетин кордону з ЄС. Це означає, що нововведення поповнюватиме бюджет Євросоюзу на суму від 390 мільйонів до 1,5 мільярда євро щороку.


Кого стосуватиметься оплата за в'їзд на територію ЄС

Сума оплати може бути і вищою, якщо збільшиться кількість осіб, зобов'язаних платити за в'їзд до ЄС. Так, оплата стане обов'язковою для мешканців Великої Британії, якщо Об'єднане Королівство таки вийде зі складу Євросоюзу.  Окрім цього, у випадку лібералізації візового режиму, нововведення стосуватиметься громадян Грузії, Туреччини, Косово, а також України.


Безвізовий режим України з ЄС

Безвізовий режим з Євросоюзом для громадян України можуть запровадити вже в жовтні. Про це заявив єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Ган. Напередодні комітет Європарламенту у закордонних справах підтримав ініціативу якнайшвидшого скасування віз для українців. Тепер за відповідне рішення повинен проголосувати весь Європарламент, а згодом і Європейська Комісія.


Нагадуємо, коли б ви не зібралися відкривати візу до Польщі, у всіх перипетіях підготовки документів та виїзду вам допоможуть розібратися співробітники компанії GLOBUS W&T
Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0