НОВИНИ

Чи можна в Польщі працювати на двох роботах? Так. Але при одній умовіЯкщо громадянин України має візу категорії D 05 і працює наприклад 8 годин кондитером на фабриці, а має час і бажання ще собі підзаробити в інші фірмі після роботи –він має таке право, - каже представник прикордонної служби. 

Така людина має декларацію, тобто запрошення на роботу і трудовий договір від одного роботодавця (наприклад Кондитерська) і такий самий комплект документів отримує від іншої фірми, в якій буде працювати в післяобідню пору чи у вечірній час (наприклад прибирання). Тобто громадянин України, який виконує дві роботи в Польщі повинен мати дві декларації (запрошення на роботу) і два трудових договори, чи цивільно – правові умови. Лише тоді ці дві офіційнійні роботи можна вважати легальними. 

Варто пам'ятати, що вдень людина може працювати не більше 8 годин.Понаднормовий робочий час оплачується додатково + 50% у будні дні і + 100% у вихідні. 

Чи можуть працювати студенти?

Віза типу D 11 теж дозволяє офіційно працювати в Польщі. – стверджують в Прикордонні службі. Роботодавець підписує трудовий договір чи цивільно – правову умову і особа з України працює. Але варто памятати, що лекції в таких навчальних закладах зазвичай у вихідні дні і відвідувати їх варто. Студент, який має відвідуваність менше 50% може бути автоматично відрахований з поліцеальної школи. Тому працювати можна від понеділка до пятниці, а суботу та неділю рекомендовано приділити навчанню. 
А якщо не оформляти жодних документів? 

Роботодавець отримає штраф у розмірі 3000 злотих від Інспекції праці, а неофіційний працівник на жаль , не лише штраф. Прикордонна служба «змусить » повернутись на Батьківщину. На виїзд з країни громадянин України буде мати час від 14 до 30 днів, а також заборона в'їзду від 1 до 5 років.


Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0