НОВИНИ

ЧИ ВІДНОВЛЯТЬ МАЛИЙ ПРИКОРДОННИЙ РУХ З ПОЛЬЩЕЮ?


Українці з нетерпінням очікують на відновлення прикордонного руху з Польщею. Наразі польська сторона не бачить  жодних перешкод і вже 3 серпня все буде як раніше?.

Журналісту pracadlaukrainy.pl заступник прес-секретаря Надбужанського відділу прикордонної Служби про відновлення прикордонного малого руху повідомив наступне:

«Польська сторона мала його на визначий час призупинити і цього дотримується. Призупинили його на місяць, так було обумовлено, так було записано , а 3 серпня мають його відновити. За місяць часу не було жодних недорозумінь,  патологій , не було жодної вказівки, щоб цей термін продовжити.»

Відновлення Малого руху лякає осіб, які цими днями планували поїхати у Польщу з туристичною чи бізнес метою. До редакції було чимало листів та дзвінків. Ось один з них.

Пані Галина пише:

«Уляно в мене є прохання: дізнайся, будь-ласка з польських джерел чи відкриють 3-го серпня, як було обіцяно, малий прикордонний рух? (йдеться про  Шегині).  Для мене було би добре, щоб ще цього не зробили, бо я ніяк не виберусь перетнути кордон. А стояти в черзі, якщо всі одразу рвануть - це жах!  Це важлива для мене інформація, бо  тоді треба їхати вже. Чекаю на відповідь. Дякую.»

Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України у соціальній мережі Facebook написав:

 "Наразі очікується офіційне підтвердження від польської сторони щодо відновлення прикордонного руху, який було призупинено в ніч з 03 на 04 липня 2016 року, відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про правила місцевого прикордонного руху, на час проведення саміту НАТО та Світових днів молоді"

Варто нагадати, що у ніч з 3 на 4 липня 2016 року з 01:00 за київським часом громадяни України втратили змогу перетинали кордон з Польщею за спеціальними дозволами в рамках малого прикордонного руху. Відтак зараз зробити це вони можуть лише на загальних підставах (паспортні документи та віза ).

У зв’язку із цим на Львівщині мешканці блокували дорогу автодороги до пунктів пропуску з Польщею у знак протесту проти такого рішення.

Фото:www.facebook.com/zahidnuy.kordon

За інформацією   Західного регіонального  управління Держприкордонслужби України-Західний кордон черги перед пунктами пропуску із сусідніми державами станом на 12.00 02.08.16р.

 "Рава-Руська” – 50
"Шегині” – 0
"Ягодин авто” – 0
"Угринів” – 0
"Краковець” – 0
"Устилуг” – 0
"Грушів” – 0
"Смільниця” – 0Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0