НОВИНИ

Документи на візу в Польщу. Шенгенська віза


Для отримання шенген-візи чи національної візи в Польщу, вам необхідно зареєструватись на подання документів на візу у Консульстві Польщі чи візовому центрі ППВА. Здійснивши реєстрацію, ви отримаєте конкретну дату та час, щоб з’явитись в дипломатичну установу Польщі  та подати необхідні документи для отримання візи. Візу в Польщу ви отримаєте тільки в тому випадку, якщо матимете повний перелік документів, що вимагаються Генеральним Консульством Польщі. Віднедавна цей перелік дещо змінився. У цій статті ми надаємо вам актуальну інформацію щодо консульських вимог до документації, необхідної для отримання шенген візи та, а також щодо правил її подання.


Шенгенська віза в Польщу. Основні документи, необхідні для оформлення шенгенської візи.

В Генеральне Консульство Польщі та візові центри ППВА особа повинна подати такі основні документи для оформлення шенгенської візи:

 • Заповнений згідно вимог та підписаний особисто заявником формуляр візової анкети з вклеєним фото .  Виробляючи візу в Польщу неповнолітній дитині, навіть якщо та вписана у паспорт когось із батьків, їй потрібен окремий  формуляр, який підписує один з батьків або опікун.
 • Кольорові фотокартки (2 шт, для Київського ППВА-1) розміром 3,5 × 4,5. Фото повинне бути зроблене не раніше ніж 6 місяців тому, без головного убору, на світлому фоні, обличчя має займати 70-80% фотографії.
 • Закордонний паспорт, виданий не раніше, ніж 10 років тому, в якому як мінімум дві вільні сторінки(для візи). Якщо ви маєте ще закордонні паспорти, їх оригінали та копії слід теж подати. Також необхідно написати заяву про наявність чи відсутність інших закордонних паспортів. 
 • Оригінал та копії внутрішнього паспорта громадянина України.
 • Копію першої сторінки закордонного паспорта, попередніх національних чи шенгенських віз, штампів про перетин кордону з Польщею та іншими країнами.Оригінал та копію страхівки, дійсної у Європі та Шенгенській зоні, сума покриття на особу якої становить 30000€,  а сума  франшизи не більше 150 € (100 € при подачі документів у Тернополі, Рівному та Луцьку). Страховий поліс, виписаний від руки, не приймається, лише друкований варіант. Разом з страховим полісом, де вказаний його номер та ПІБ заявника), обов’язкове подання квитанції про його оплату та копії цієї квитанції.
 • Оплата Консульського збору (за розгляд заяви про вироблення шенген-візи)
 • Під час подачі документів на візу в Польщу до ППВА, бажаючим отримати шенген-візу треба надати оригінали квитанцій про оплату сервісного збору.

При оформленні візи неповнолітньому додатково необхідно подати такі документи: 

 • Оригінал та копію свідоцтва про народження
 • Копії внутрішніх паспортів громадян України батьків
 • Дозвіл батьків чи опікунів на виїзд дитина закордон, завірений нотаріусом (навіть якщо вони подорожуватимуть разом). Згода не вимагається від того з батьків, в чий паспорт вписана дитина.
 • Копію першої сторінки закордонного паспорта та існуючих віз

Окрім основного пакету документів, певні категорії осіб, бажаючих отримати шенген-візу, повинні надати також:

Документи, що підтверджують вид зайнятості і платоспроможність, а також підтвердження існування певних фінансових зв'язків з Україною:

 


До основного переліку документів на шенген-візу додатково 

 • наймані працівники додають  довідку з місця роботи із зазначенням посади, дату прийняття на роботу, розмір зарплати за останні 6 місяців, контакти організації, що гарантує збереження робочого місця за працівником на час поїздки в Польщу чи іншу країну Шенгенської зони.
 • приватні підприємці повинні надати ліцензію, свідоцтво про державну реєстрацію або витяг з державного реєстру та податкову декларацію (оригінал та копію)
 • особи, які офіційно не працюють, повинні пред’явити банківську довідку з          про стан рахунку з переліком операцій, що здійснювались протягом останніх трьох місяців.
 • пенсіонери для отримання шенген-візи мають надати в Генеральне Консульство РП або візовий центр ППВА оригінал і копію пенсійного посвідчення та довідку про нарахування пенсії за останні 6 місяців
 • студенти, якщо ви навчаєтесь, то вам потрібно подати студентський квиток( і його копію), а також довідку з місця навчання, у якій йдеться про те, що там не заперечують вашу відсутність на заняттях.

в інших випадках додати:

 • документ, який підтверджує право власності (на землю, будинок, автомобіль або, в окремих випадках, інше майно
 • останню податкову декларацію (у випадку осіб, які подорожують вперше)

   Документ, що засвідчує достатню кількість фінансів засобів для оплати витрат, пов'язаних з подорожжю до країн Шенгенської зони:

Покривати ваші витрати може близький родич, культурна чи спортивна організація і т.д. Це зветься спонсорування. Для підтвердження необхідно надати лист-спонсорування та банківську довідку з даними про рахунок спонсора і рух коштів за останні 3 місяці. Якщо спонсором виступає третя особадлявізових центрів  Луцького, Вінницького, Одеського та  Харківського та округів необхідно подати лист-спонсорування, завірений нотаріусом.

Якщо ви подорожуєте за свій рахунок – надайте дорожні чеки та довідку з банку про стан коштів та банківські операції на вашому рахунку за останні 3 місяці.

Документи, що гарантують проживання у країнах Шенген-зони: підтвердження бронювання готелів, виписка з рахунку про оплату бронювання, гарантія приймаючої особи або приймаючого суб’єкту.

Документи, що підтверджують мету перебування: запрошення від рідні, близьких, юридичних осіб, організацій, товариств, Туристи можуть додаватиe-voucher як підтвердження бронювання готелю та оплати проживання(для візиту в Польщу вимагається 50% оплата, в іншу країну Шенгенської зони- 100%. Для гостьової візи потрібно надати оригінал запрошення з воєводського управління (Urząd Wojewódzki), якщо той, хто запрошує, не є громадянином Польщі, він повинен мати офіційне право проживати в Польщі. Запрошення має бути завіреним у нотаріуса.


Нагадуємо, коли б ви не зібралися відкривати візу до Польщі, у всіх перипетіях підготовки документів та виїзду вам допоможуть розібратися співробітники компанії GLOBUS W&T


Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0