НОВИНИ

Японія задумалася про лібералізацію міграційної політикиЯпонія - одна з найбільш закритих для імміграції держав світу - все виразніше відчуває потребу в іноземних робітників з-за прогресуючого старіння працездатного населення всередині країни. Як повідомляє західна преса, політичне керівництво Країни висхідного сонця активно вивчає можливості по залученню працівників з-за кордону поза контекстом імміграції. (Імміграція - вкрай делікатна тема в Японії, де дуже цінується культурне однаковість країни).

Так, лідери правлячої Ліберально-демократичної партії в квітні цього року вже озвучили свої плани на розширення списку видів зайнятості для іноземних робітників і збільшення їх кількості з одного мільйона до двох.

Дані пропозиції не нові. ЛДП їх сформувала ще 10 років тому, і тоді законодавці їх проігнорували. Через десятиліття трудової криза в Японії загострилася ще більше, а демографічні прогнози погіршилися. В останні п'ять років в країні спостерігався економічний підйом, який посприяв значному зростанню числа іноземних працівників, але їх загальна чисельність все одно склала лише близько 1,4% від загальної чисельності економічно активного населення. Це значно менше, ніж в інших розвинених країнах, де іноземці становлять не менше 5% робочих рук.

На сьогоднішній день в Японії діють досить жорсткі візові обмеження, що дозволяють працевлаштуватися тільки кваліфікованим фахівцям. Керівництво ЛДП пропонують розширити перелік дозволених професій, включивши в нього ті галузі, де гостро потрібні робочі руки. Зокрема пропонується видавати 5-річні робочі візи фахівцям у сфері догляду за людиною і в сільському господарстві.

Слід зазначити, що поки дані пропозиції є лише темою для обговорення в японському суспільстві і вкрай далекі від впровадження в життя. Проте, вже сам факт того, що дане питання почало обговорюватися (а тема активної імміграції для японців щось на зразок табу), говорить про те, що в найближчі роки Країна висхідного сонця може стати більш відкритою для заробітчан з усього світу.


Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0
avatar