НОВИНИ

КАРТА ПОБИТУ - МРІЯ КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ?Маленький шматок пластику, який прагне здобути кожен третій українець - це Karta POBYTU.  З нею відкриваються нові можливості і право працювати легально в чужій країні.

 Щоб іноземцеві у Польщі здати необхідні документи на довготривале легальне перебування, у черзі потрібно простояти весь день. Віталій з Бєлско – Бялої вже о 4 ранку був біля УЖЕНДУ. І як зясувалось у списку був 9!!! А лише біля 12 години його запросили здати документи.

Пан Томаш підприємець з Варшави свого працівника подав на карту побиту ще в грудні, але у звязку з тим що фірма «переїхала » в інший офіс, працівник змушений був подавати пакет документів і прописку вже з нового місця праці в новому воєвудстві. Пан Томаш вперше співпрацював з українцями і не знав, що його працівник увесь той час від грудня до серпня не мав права у нього працювати. Тепер його очікують штрафні санкції.

«Незнання права не звільняє від відповідальності» - кажуть юристи. Але вже восени ситуація має змінитися. Уряд готує ряд змін у яких зокрема передбачено, що особа.  яка чекає на децизію все ж таки зможе працювати легально.

Українці складають чверть усіх мігрантів в Польщі, повідомляють у тамтешньому Управлінні у справах іноземців та репатріації. Від початку року тисячі українців обрали країну-сусідку для свого майбутнього життя, і їхній наплив зростає.

Які документи потрібно подати на карту побиту?

Для видачі або заміни карти вам необхідно подати:

1 примірник заповненої анкети ;

2  актуальні кольорові фотографії розміром 35 x 45 мм із зображенням обличчя, що дивиться прямо, ;

  1. Копія паспорта;
  2. підтвердження актуальної прописки;
  3. Виписка з ЗУСу
  4. Умова о праці або злеценя


Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0