НОВИНИ

Карту побиту ДОПОМОЖЕ ВАМ ПРОДОВЖИТИ ВІЗУ ПРЯМО У ПОЛЬЩІКарту побиту можуть отримати резиденти країни, які, так чи інакше, приносять якусь користь самій державі. 
Резидент - це людина яка вже знаходиться в Польщі на підставі візи, наприклад, робоча віза. Вона робиться на запрошення на роботу від польського роботодавця.
Карта побиту дає можливість:
1. Легально працювати в Польщі, ніякі дозволи на роботу і візи вже не потрібні (студенти стаціонару - влітку, заочники -6 місяців в році);
2. Багаторазово перетинати кордони країни, де ви маєте громадянство без візи;
3. Чи можете придбати і оформити на себе авто;
4. Вільно подорожувати по території Європейського союзу. Є обмеження скільки місяців можете перебувати за межами Польщі, але за фактом на кордонах в ЄС немає прикордонників і ваш в'їзд або виїзд ніяк не фіксуються;
5. Можливість придбання та оформлення нерухомості.
Карта побиту видається на термін від 3 місяців до 3 років. На момент написання статті обов'язково, щоб отримати карту побиту потрібно мати тимчасову або постійну прописку в Польщі і код Pesel (номер платника податків), не кажучи вже про причини, з якого дива (робота, одруження, навчання, бізнес) державі видавати вам карту побиту.
Це три основні аспекти актуальні зараз, вирішивши ці питання можна впритул займатися отриманням карти побиту.
Карта став побиту (karta stalego pobytu) - постійний вид на проживання, дає можливість на перебування в Польщі до 10 років. Отримати його набагато складніше. Більш детально опишу нижче.

Карта побиту в Польщі, як отримати
Закони змінюються практично кожні півроку, тому після прочитання цієї статті рекомендую все ж зайти на польські першоджерела, і уточнити останню дату зміни закону про іноземців.
Для того, щоб отримати ВНЖ в Польщі, перш за все ви повинні бути корисними для країни, тобто ви повинні надати підставу, чому саме вам повинні 1.видать карту побиту, а не кому небудь ще.
Ось деякі найбільш часті підстави на отримання карти побиту в Польщі:
1. Легальна робота в Польщі - це значить, що роботодавець згоден уявити вам ці документи на вас і ZUS (виписка з бюро страхування - багато роботодавців включають задню на цій довідці, саме ця довідка визначає вашу корисність для країни. Якщо роботодавець платить податки за вас , то він цю довідку зможе надати, якщо немає, - тоді ви працюєте нелегально.
2. Робота за фахом, що вимагає високої кваліфікації;
3. Відрядження від іноземного роботодавця в Польщі;
4. Підприємницька діяльність (своя фірма в Польщі).
5. Шлюб з громадянином Польщі - робиться на підставі документів одруження.
6. Також ВНЖ видається для студентів, хто хоче вступати або вчитися в Польщі;
7. Проведення наукових досліджень в Польщі;
8. Приїзд в гості до громадянина республіки Польщі;
Для отримання карти побиту потрібно:
1. Анкета, заповнена польською мовою в чотирьох примірниках (wniosek). Отримати її можна в Urzędzie Wojewódzkim, або роздрукувати з інтернету на офіційному сайті.
2. Актуальний паспорт з діючою візою, копії всіх сторінок з відмітками в трьох примірниках. Після порівняння співробітником паспорта з копіями, паспорт вам повертається і залишається у вас на руках.
3. П'ять фотографій 4,5х3,5 см.
4. Договір про оренду житла (umowa najmu).
5. Тимчасова прописка (zameldоwanie). Виходить без проблем за згодою власника житла. Разом з пропискою отримуєте відразу і код Pesel.
6. Оригінал паспорта громадянина України студента від вашого навчального закладу (zаświadczenie o рrzyjęciu na studiа). Або підтвердження від роботодавця (umowa o prace), що ви
легально працюєте в Польщі.
7. Документ, що підтверджує, що на вашу робочу посаду немає безробітних поляків (informacja starosty). Її також зобов'язаний надавати роботодавець, але часто роботодавець розводить руками.
8. Страховка, яка покриває вартість медичного лікування в Польщі. Роботодавець за вас платить податки, а в податках врахована і страховка (страхування для візи не підходить).
Карта тимчасового побиту (karta czasowego pobytu, pobut czasowy)

Її може отримати іноземець, який планує перебувати в Польщі більше 3 місяців, і має на це законної причину і може її підтвердити. Посвідка на тимчасове проживання видається максимум на 3 роки. Зазвичай, перший раз на рік, а з другого на 2 або 3 роки.

Тимчасовий побут найбільш актуальний для тих хто їде на роботу і хоче залишитися :).
Карта тимчасового побиту не продовжується автоматично! Для продовження необхідно подавати документи і отримувати нову. Також, після навчання в Польщі ви можете ще на рік продовжити свій побит, якщо плануєте шукати і влаштовуватися на


Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0