НОВИНИ

Компанії в Польщі все охочіше наймають українців


Роботодавці часто нехтують легальним прийомом на роботу іноземців, а спрощена процедура видачі трудової візи деколи не виконується. Українці в Польщі працюють, де тільки можуть: на будівництві, на м'ясокомбінатах, збирають огірки чи фрукти на фермах і навіть в цирку. Громадян України, часто Пойманов на порушенні правил працевлаштування, депортують з польської території. Але вони стають дуже важливими для польської економіки. 

Про це сьогодні пише Gazeta Wyborcza, додаючи, що польські працедавці дуже часто не піклуються про легальність працевлаштування та проживання українців у сусідній країні. Звичайно, більшість гастарбайтерів працює в Польщі легально. Але в першому півріччі 2015 в країні були затримані 433 нелегальних Работньов з України. Видання зазначає, що різні польські служби більш пильно стежать за фермами в прикордонних містах, оскільки там нелегально українці найчастіше працюють цілими групами. 

Перевірки влаштовують прикордонні служби та Державна інспекція праці, яка вишукує нелегалів з 2007 року. За цей час інспектори відомства виявили 15700 людей, які в Польщі працювали незаконно. З них 9500 осіб - українці, серед яких 776 перебували в сусідній країні незаконно. При цьому близько 9000 польських компаній найняли на роботу іноземців з порушенням законодавства країни. "Разом з тим, польські працедавці охоче шукають на роботу саме громадян України. Достатньо тільки вписати запит в будь-яку пошукову систему:" Робота для українця / українки ", - і стане очевидно, що пропозицій валом. 

У Гданську шукають бетонщиков, в Коронові - працівників лісгоспу. У мережі також багато порад від юристів, як легалізувати працевлаштування українців ", - йдеться в статті. Українців головним чином наймають на фізичну некваліфіковану роботу: збирати овочі та фрукти, у транспортній сфері та будівництві. У Кракові молодих громадян України наймають працювати в готелях і туристичній сфері. Деякі з них скаржаться, що за ту саму роботу їм платять значно менше, ніж полякам або ставлять додаткові умови для отримання заробітку. "Якщо взяти до уваги економічну кон'юнктуру, а також демографічні зміни і еміграційні тренди, знайти таких працівників у Польщі буде ставати все складніше. Тому єдиним виходом стає пошук персоналу серед іноземців. Згідно з нашими підрахунками, протягом найближчого року 12% польських компаній збираються найняти іноземців ", - пояснив представник компанії Work Service SA Кшиштоф Інглот. За його словами, вже сьогодні відбувається "комплементарная імміграція". Поляки шукають кращих умов праці в Західній Європі, а на польському ринку їх замінюють іноземці, а найчастіше українці. 

Хоча лише 4 тисяч серед сотень тисяч громадян України, які працюють у Польщі, займають кваліфіковані посади і працюють в офісах, в той час як інші працюють фізично не за фахом. В цей же час, багатьом не вдається знайти роботу легально, а за порушення законодавства українців депортують з країни. Існує спрощена процедура легалізації роботи в Польщі для українців. Щоб отримати внутрішню робочу візу достатньо отримати письмовий запит від роботодавця. Однак часто цей документ не гарантує отримання робочої візи. "Часом громадяни України приїжджають до нас працювати за контрактом, а потім виявляється, що їм вигідніше працювати нелегально в іншому місці", - пояснює представник Селезійско-Малопольського відділу прикордонної служби Катажина Мальчак. Вона згодна з тим, що українці все більше потрібні польським компаніям, але відкидає твердження, що перевірки прикордонників шкодять наповненню ринку робочими руками. За її словами, під час перевірок перевірять не тільки законність перебування в країні працівників, а й умов їх праці. 

В цей же час, потік українців, які шукають роботу в Польщі, збільшився в 2015 році. Експерти припускають, що це може бути пов'язано з війною на Сході України. В цей же час, Польща не дала притулок жодному біженцю з Донбасу. Анастасія Лопанова з Луганської області вже більше року живе в Польщі, але статус біженця так і не отримала. Тому вона не може працювати. Раніше видання Sueddeutsche Zeitung написало, що Польща видає за прийом біженців працевлаштування українців. Німецька газета додає, що більшість громадян України, які приїжджають до сусідньої країни - це студенти, українці з польськими корінням і тисячі працівників.

Разом з тим, відмова в статусі біженця ще не означає, що українців виганяють з Польщі, в якій дуже багато оголошень про працевлаштування на низькооплачувані вакансії. Таким чином, Варшава "затикає" українцями вакансії, які залишили сотні тисяч поляків. Поки громадяни Польщі шукають великих заробітків у Великобританії та Німеччині, польська влада з січня по серпень 2015 годавидала громадянам України 403000 дозволів на роботу і проживання в країні.


Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0
avatar