НОВИНИ

ПОЛЬЩА ГОТУЄ ЗМІНИ В ТРУДОВИЙ КОДЕКС


 
Якщо ви належите до числа громадян України, що працюють в Польщі, або плануєте в найближчому майбутньому приєднатися до них, вам буде цікаво дізнатися, що поляки працюють над створенням нового трудового кодексу. З цією метою прем'єр-міністр Польщі заснував кодифікаційних комісію з трудовим законодавством, завдання якої - спростити трудове законодавство до рівня розуміння пересічного громадянина і зняти бюрократичну навантаження з роботодавців в сфері малого та середнього бізнесу. Зокрема, спростити процедуру укладання та розірвання трудових договорів та положення про режим робочого часу.

Польське законодавство в сфері праці раніше вже було піддано неодноразовим змінам. Наприклад, суттєвих правок зажадав процес адаптації Польщі до нових умов після вступу країни в ЄС в 2004 році. Тоді було встановлено восьмигодинний робочий день і 40-годинний робочий тиждень, при цьому, згідно з директивою ЄС, працівник повинен мати не менше 11 годин щоденного відпочинку.

У 2015 році прийняті зміни, спрямовані на забезпечення права працівників на комфортні і безпечні умови праці. Наприклад, роботодавець зобов'язаний забезпечити їх робочим одягом і взуттям, організувати харчування і угамування спраги людей протягом дня, особливо в несприятливих умовах. Протягом 7 днів працівник-іноземець забезпечується медичною страховкою, що дає йому право користуватися безкоштовними медпослугами.

Для запобігання випадків нелегального працевлаштування з'явилося положення про те, що працівник не має права починати роботу, поки з ним не укладено договір. У минулому цією лазівкою активно користувалися недобросовісні роботодавці. Коли при перевірці нелегала запитували про наявність договору, він міг сказати, що вийшов на роботу перший день і договір укладе до вечора.

Необхідно відзначити, що на іноземця, що порушує польське трудове законодавство, може бути накладено великий штраф (до 5 тис. Злотих), а також прийнято рішення про його депортацію з країни. Перевірки легальності роботи іноземців можуть проводити Прикордонна служба та Державна інспекція праці.

Перед виїздом на роботу в Польщу українцям краще заздалегідь ознайомитися з місцевим законодавством для розуміння своїх прав і обов'язків. Майбутній працівник повинен знати, що захиститися від свавілля роботодавця він може, звернувшись до трудової інспекції або трудовий суд. Таке звернення не зажадає від заявника матеріальних витрат.

Польське напрямок трудової міграції стає все більш популярним серед українців. Для того щоб не опинитися в неприємній ситуації за кордоном, при пошуку роботи краще покластися на перевірених посередників. Компанія GLOBUS W&T завжди готова надати своїм клієнтам найсвіжіші польські вакансії і допомогу в підготовці документів.


Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0