НОВИНИ

ПОЛЬЩА ЗМІНЮЄ ПОРЯДОК ЗАПРОШЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ПРАЦІВНИКІВНа сьогодні Польща є державою Євросоюзу з найпростішим процесом оформлення робочої візи для українців. Це викликано сильною зацікавленістю місцевого уряду в припливі якісної і недорогої робочої сили з країн колишнього СРСР. Щоб запросити іноземного працівника, роботодавцю достатньо звернутися в місцеве бюро праці із заявою про такий намір. За таким запрошенням наші громадяни отримують робочу візу на 180 днів.

Описані правила діють з квітня 2004, але на сьогодні вони перестали вписуватися в загальну політику Євросоюзу в сфері трудової міграції. Все більше українців останнім часом виявляються по польській робочій візі на роботах в інших країнах ЄС, що почало суттєво впливати на ситуацію із зайнятістю в Європі в цілому. Це спонукало єврочиновників до прийняття директиви, якій будуть регулюватися кількість працівників-іноземців і правила забезпечення законності їх працевлаштування.

Так, з початку 2017 року порядок видачі польських робочих віз помітно ускладниться. Дозволи стануть видавати окремо на сезонні і короткострокові роботи. Причому процедура подачі заяви для роботодавця набагато ускладниться і буде коштувати 30 злотих. Після перевірки, цей документ планується реєструвати в спеціальному реєстрі, дані якого будуть підставою для видачі відповідної візи в консульстві. Саме дозвіл на легальну роботу буде надаватися іноземцю вже після прибуття на місце і зустрічі з роботодавцем.

Сезонними будуть вважатися роботи в сферах туризму, сільського господарства і садівництва, куди іноземних працівників можна буде брати на термін до 8 місяців на рік, але тільки якщо на ринку праці немає претендентів серед поляків. Ті роботи, які не потрапляють в розряд сезонних, будуть називатися короткостроковими, і на них можна запросити іноземця на півроку, але тільки тим роботодавцям, фірма яких існує не менше одного року. Дозволи на короткострокові роботи передбачається видавати тільки громадянам України і ще п'яти країн європейської частини колишнього СРСР.

В даний час в польському парламенті все ще обговорюються зазначені нововведення, тому в остаточному варіанті можливі зміни. Зокрема, роботодавці виступають за спрощення процедури для тих, хто звертається за дозволом не перший раз. Передбачається також посилити контроль над цільовим використанням робочих віз, умов праці та її оплати, які повинні бути не гірше, ніж у поляків на аналогічній роботі.

Нагадуємо, коли б ви не зібралися на роботу в Польщу, у всіх перипетіях підготовки документів для виїзду вам допоможуть розібратися співробітники компанії GLOBUS W&T


Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0
avatar