НОВИНИ

Що і скільки дозволено провозити через польський кордонСтояння в черзі, перевірка документів, огляд речей, стандартні запитання: куди, навіщо. Перетин кордону як правило утомливо і займає чимало часу. Для людей, вперше виїжджають за кордон цей процес ще і хвилюючий, вони переживають з приводу і без нього. Для того щоб захистити себе від неприємностей і переживань слід чітко знати, що можна, а що не можна ввозити в ту чи іншу державу.

Продукти
Всі країни Європейського союзу в який входить Польща з 2009 року затвердили список продуктів, заборонених до ввезення на свою територію:

 • - м'ясо і містять м'ясо продукти
 • - молоко і містять молоко продукти
 • - консерви
 • - сало
 • - ковбаса
 • - йогурт
 • - сир
 • - шоколад.
Виняток: дитяче харчування, риба і морепродукти.

Везучи з собою через кордон свою улюблену ковбасу або якусь іншу їжу будьте готові до лотереї. Прикордонник не зверне увагу і дозволити вам провести продукти, а може змусити вас позбутися їх. Однак так як негативних ситуацій з продуктами не траплялося їх можна внести в категорію «умовно дозволений».

Електроніка
Ноутбук, планшет, фотоапарат тощо. Слід за декларувати ці речі, щоб уникнути подвійного оподаткування. А при купівлі чогось цінного в Польщі при поверненні додому ви можете повернути собі 23% від вартості.

Спиртне і тютюн
При в'їзді до Польщі люди не молодше 17 років можуть при собі мати:

 • - 1 літр алкогольних напоїв міцністю більше 22,3 відсотка;
 • - 2 літри алкогольних напоїв міцністю менше 22,3 відсотка;
 • - 40 сигарет або 50 грам тютюну.
Ціни на спиртне і тютюнові вироби в Польщі значно вище ніж в Україні, не намагайтеся провести більше дозволеного прикордонники стежать за товарами цих категорій дуже строго.

Ліки
Дозволено провозити через кордон будь-які ліки в кількості, достатній для однієї людини. Об'єктивно кажучи фраза дуже розмита і не дає повного розуміння про межі дозволеного.

Гроші
Гроші можна везти в будь-якій валюті, суму еквівалентну 10000 євро можна не декларувати.

Тварини
На територію Польщі дозволено ввезення 5 домашніх тварин. Тварина обов'язково повинно мати електронний ідентифікатор, довідку про стан здоров'я з відміткою про щеплення від сказу. Господарю доведеться заповнити декларацію з заяву про те, що тварина ввозиться тимчасово і буде вивезено назад. Документ буде затребуваний при зворотне вивезення тварини.

Інше
Заборонено ввезення наркотиків, зброї та боєприпасів, пам'ятників старовини, тварин і рослин перебувають під загрозою зникнення, а також отриманої з них продукції.

Підсумок
Знайте і дотримуйтесь букві закону і перетин кордону перетвориться в невимушене спілкування з прикордонниками з приємним хвилюванням від очікування відвідування іншої країни.

Для того щоб не опинитися в неприємній ситуації за кордоном, при пошуку роботи краще покластися на перевірених посередників. Компанія GLOBUS W&T завжди готова надати своїм клієнтам найсвіжіші польські вакансії і допомогу в підготовці документів.


Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0