НОВИНИ

В Польщі зафіксований рекордно низький рівень безробіттяЕкономічне зростання в Польщі став причиною збільшення кількості робочих місць і зменшення відсотка безробітних. Головне статистичне управління повідомило, що у вересні 2016 року рівень безробіття склав 8,3%. Такий показник є одним з найнижчих в історії польської держави за останні 25 років.

Вперше безробіття в Польщі в новітній історії була зафіксована в 1990 році, після відходу від влади комуністів. Склала вона тоді 6,3%. Трансформація польської економіки у вигляді «шокової терапії» супроводжувалася негативними процесами на ринку праці. У 1993 році безробіття зросло до 16,4%.

У наступні п'ять років, завдяки проведеним реформам, спостерігалося стабільне зростання ВВП, і безробіття трималася на рівні в 12-13%. Негативний вплив на польську економіку зробила криза 1998 року. Різко сповільнилося промисловий і економічне зростання, що призвело до збільшення кількості безробітних. Рівень польської безробіття почав зростати, в 2002 і році піднявся до рекордних 19,9%.

У наступні роки безробіття поступово знижувалася і досягла мінімального значення (7,1%) в 2008 році. Чергова криза сприяв зростанню цього показника до 13,5% в 2013 році.

Останні 3 роки безробіття в Польщі знижується. Експерти пояснюють це явище збільшенням обсягів інвестицій в економіку, в результаті чого створюються нові робочі місця. Очікується, що в кінці року частка польських безробітних опуститься нижче 8%. Плановане з 2017 Підвищення року мінімальної оплати праці до 12 злотих на годину дасть додатковий стимул безробітним для працевлаштування, адже мінімальна зарплата у 2000 злотих буде приблизно в три рази перевищувати допомогу по безробіттю.

Роботодавці Польщі відзначають і негативні аспекти зниження рівня безробіття в країні. Фахівці прогнозують виникнення дефіциту робочої сила в деяких сферах економіки. Для його недопущення, польський уряд проводить політику залучення на роботу іноземців, 90% яких становлять громадяни України.

Тенденція, при якій польські фірми починають конкурувати за робочу силу, дуже вигідна українцям, які планують працевлаштування в цій країні. Майбутній працівник має більше можливостей знайти місце з кращого оплатою і умовами праці. Для тих, хто хоче не втратити сприятливий момент, працює сайт компанії GLOBUS W&T. Тут завжди можна ознайомитися з актуальними вакансіями і отримати кваліфіковану допомогу в оформленні необхідних документів.


Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0