НОВИНИ

В ПОЛЬЩІ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ ПОПИТ НА РОБОЧІ РУКИ З УКРАЇНИШвидкозростаюча польська економіка гостро потребує робочої сили. Самі поляки не можуть компенсувати дефіцит працівників, і роботодавці роблять ставку на іноземців.

Міністр розвитку Польщі Матеуш Моравецкій під час економічного форуму в місті Криниці скаржився, що тільки через старіння населення ринок праці до 2020 року недорахується від 750 тис. До 1,3 млн. Трудящих або 10% робочої сили.

Ще однією проблемою для польського ринку робочої сили є небажання молоді працювати в країні. Маючи можливість виїзду в багатші держави Євросоюзу, близько половини студентів вищих навчальних закладів Польщі заявляють про намір шукати роботу за кордоном. Міністерство освіти навіть пропонує законодавчо ввести обов'язок випускника відпрацювати декілька років в Польщі або компенсувати витрати на своє навчання.

В недалекому майбутньому очікується великий недолік польських медичних працівників. Незважаючи на те, що ця професія вважається престижною, але і вона оплачується в Польщі значно гірше, ніж у Німеччині чи Великобританії. Польські будівельники також вважають за краще будівництва Західної Європи вітчизняним. Схожа ситуація спостерігається і в ресторанному бізнесі, промисловості, сільському господарстві.

Вимивання робочої сили могло б негативно позначитися на польській економіці, якби не було масового припливу іноземних працівників, переважна більшість яких - з України. Дослідження компанії Randstad показує, що 40% польських фірм готові взяти на роботу українців, а ще 52% розглядають такий варіант. Польський уряд планує залучити на роботу в найближчі роки ще близько 2 млн громадян України на додачу до 1 млн наших співвітчизників, які вже працюють на польських підприємствах.

Економічні проблеми нашої країни мимоволі грають на руку полякам. За соцопитуваннями, більше 60% українців до 35 років планують шукати роботу за кордоном. Навіть мінімальна польська зарплата у 2000 злотих в три рази більше середньої зарплати в Україні. Тому українці погоджуються навіть на найменш оплачувану роботу і дисципліновано її виконують.

Незважаючи на те, що польська влада спростили процес працевлаштування для українців, на цьому шляху залишається ще досить багато підводних каменів. Багатьом нашим співвітчизникам знайти роботу і виїхати в Польщу допомогла компанія GLOBUS W&T. На нашому сайті завжди є актуальні вакансії у легальних роботодавців, а менеджери компанії візьмуть на себе турботу про оформлення необхідних документів.


Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0