НОВИНИ

ВСЕ БІЛЬШЕ УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ПРОДОВЖИТИ СВОЄ ПЕРЕБУВАННЯ В ПОЛЬЩІБагато українців, що працюють в Польщі, замислюються над продовженням часу свого перебування в цій країні після закінчення терміну дії робочої візи.

За 10 місяців 2016 року заяви про легалізацію перебування в польській державі подали 100 тис. Іноземних громадян, що на 30% більше показника 2015 року. 90% заявників, з яких переважна більшість (69%) - громадяни України, просять видати їм тимчасовий дозвіл на проживання. Відзначається, що кількість заяв від наших співвітчизників збільшилася на 50% в порівнянні з минулим роком.

Популярність тимчасової посвідки на проживання (т.зв. «карти побиту») пояснюється тим, що він дає іноземцю право проживати в країні під час терміну дії (до 3-х років). Крім того, власник карти побиту має право відвідувати інші держави Шенгену і знаходиться там до 3-х місяців кожні півроку.

Серед підстав для отримання карти, найбільш популярними серед українців є робота, навчання або бізнес в РП. Звертатися за картою побиту можна в Воєводське управління після 3-х місяців роботи або навчання в країні, не чекаючи закінчення терміну візи. У пакет документів входять закордонний паспорт, 4 фотографії (35х45 мм), підтвердження про стабільному доході в Польщі (мінімум 634 злотих на місяць, не рахуючи оплати житла і медичної страховки), довідка про забезпеченість житлом, медстраховка. Заявник зобов'язаний особисто з'явитися в Управління для здачі відбитків пальців. За розгляд заяви необхідно заплатити гербовий збір (340-440 зл.) І 50 зл. за виготовлення документа.

Розгляд заяви на карту побиту може зайняти 1-2 місяці. На цей період іноземцю ставлять спеціальний штамп в паспорті, з яким він може проживати в Польщі або виїхати в свою країну. Правда, цей штамп не дає права повернутися в Польщу без візи.

Перший раз карту тимчасового проживання зазвичай видають на один рік (студентам - на 15 місяців). Для її продовження необхідно повторити процедуру подачі заяви не менше ніж за 45 діб до закінчення дії дозволу.

За статистикою, карту побиту отримали 84% заявників, в 10% випадків іноземцю відмовили в її видачі і 4% заяв не були розглянуті. Відмова можна оскаржити в Управлінні у справах іноземців протягом 2-х тижнів з моменту його винесення.

Отримання карти побиту для багатьох українців є проміжним етапом на шляху до облаштування в Польщі на постійній основі. Першим же кроком до цієї мети є знаходження легального робочого місця у польського роботодавця. В цьому Вам завжди готова допомогти компанія GLOBUS W&T, на сайті якої в будь-який час можна знайти актуальні вакансії від надійних роботодавців, а також зв'язатися з кваліфікованими менеджерами для оформлення необхідних документів.


Globus W&T
Головна » Статті » Новини сайту
Всього коментарів: 0